Coach, mentor, konsultant - wybierz sam!

Wyobraźmy sobie, iż chcesz zrobić pizzę a nie za bardzo wiesz jak to zrobić. Potrzebna jest Ci pomoc drugiego człowieka, który oprócz wiedzy może zastosować różne metody pomocy.


Coach - będzie zadawał Ci pytania dotyczące efektu finalnego, sprawdzi czy masz wszystkie niezbędne składniki oraz narzędzia, upewni się razem z Tobą, iż wiesz jak krok po kroku postępować. Co najistotniejsze - pizza będzie Twoim samodzielnym dziełem.
Mentor - podzieli się z Tobą swoim sekretnym przepisem, który zapewni fantastyczna potrawę. Przepis będzie sprawdzony, a podany dokładnie sposób postępowania daję dużą gwarancję, iż uda Ci się zrobić taką samą pizze jak mentor.
Konsultant - przeanalizuje sytuację i pod Ci kilka alternatywnych przepisów na zrobienie doskonałej potrawy, pomoże Ci także wybrać najodpowiedniejszy dla Ciebie - dobrany do preferencji i umiejętności.
Trener - przeprowadzi demonstrację procesu, zapewni niezbędne sprzęty oraz składniki, pozostanie z Tobą podczas całej akcji i będzie udzielał rad, jeśli będą potrzebne.

W każdy z wypadków otrzymamy pizze zrobioną przez Ciebie samego. Pamiętaj także, aby upewnić się, iż Twój "guru" jest praktykiem w tym w czym Ci doradza - iż sam upiekł choć jedną pizzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz