Poznaj swoją średnią

Stare polskie przysłowie głosi, iż z "kim przystajesz, takim się stajesz". Niektórzy starają się to bardziej precyzyjnie wyliczyć i twierdzą, iż jesteśmy średnią z pięciu dorosłych, z którymi spędzamy większość swojego czasu (Jim Rohn).

Jakże dziwnym jest fakt, iż przykładamy coraz większą wagę do spożywanych posiłków, ale tak mało uwagi przykładamy do odpowiedniego środowiska, w którym żyjemy. Pozwalamy na funkcjonowanie w naszym najbliższym gronie wampirów, których jedyną rolą jest wyssać z nas wolę szczęśliwego życia.

Czy miałeś kiedykolwiek tak, iż świetnie się czułeś, ale pod wpływem "bliskich" ci osób stwierdzałeś, iż w sumie wszystko jest "do dupy"? Czy znasz takich, którzy za każdym razem mówią Ci, iż na pewno się nie uda, iż nie jesteś takim człowiekiem jak trzeba? 

A z drugiej strony czy znasz takich, którzy potrafią zapalić dla Ciebie słonce nawet w najgorszą pogodę? Którzy zawsze potrafią sprawić, iż zaczynasz się uśmiechać. Sprawiają, że szczerze się śmiejesz. Tak?


Przez odpowiedź na te pytania nie odnajdziesz recepty na sukces - acz eliminując tych pierwszych, pomnażając tych drugich - jesteś na właściwej drodze :-)
Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz