Serce i rozum - co powinieneś wiedzieć o efektywnej komunikacji?

Zapraszam serdecznie na nowe szkolenie poświęcone komunikacji pod tytułem:
Serce i rozum
Co powinieneś wiedzieć o efektywnej komunikacji?


Ramowy program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

1. Człowiek – istota racjonalna czy emocjonalna?
Dowiesz się jak Ty sam oraz inni ludzie podejmują decyzje w swoim życiu i że nie wszystkie z nich są podejmowane świadomie i logicznie. Proces decyzyjny nie zawsze jest pod naszą kontrolą tak, jakbyśmy chcieli.

2. „Mapa i teren to nie to samo”
To stwierdzenie Alfreda Korzybskiego zachowuje swoją aktualność. Obraz otaczającej Cię rzeczywistości, który posiadasz w swoje głowie jest zupełnie czymś innym niż sama rzeczywistość. Każdy z nas będzie ją postrzegał zupełnie inaczej. Warto zatem poznać „mapy” innych ludzi, aby skutecznie się z nimi komunikować.

3. Funkcjonalny model komunikacji
Dowiesz się jak skutecznie się komunikować, aby osiągnąć zrozumienie oraz skutecznie przekazać informację. Dzięki nowej wiedzy staniesz się efektywniejszym w tej ważnej sferze naszego życia.

4. Pułapki komunikacyjne
Aby uniknąć pułapki trzeba wiedzieć o jej istnieniu. Podczas szkolenia poznasz pułapki komunikacyjne, które są związane z językiem oraz jego popularnymi konstrukcjami.

5. Style komunikowania
Warto, abyś poznał preferowany przez siebie styl komunikowania. Dowiesz się także o stylach komunikowania innych ludzi, aby uczynić Twoją komunikację z innymi jeszcze bardziej efektywną.

6. Feedback
No właśnie – komunikowanie to także przekazywanie informacji zwrotnych. Jak należy to robić w efektywny i poprawny sposób, aby przekazywana informacja wywarła pożądany skutek i nie raniła rozmówcy.

Dzięki udziałowi w szkoleniu poznasz nowoczesną wiedzę z zakresu komunikowania oraz neuropsychologii, a także ją przećwiczysz w korzystnych warunkach. Naszym głównym celem będzie, aby Twoja komunikacja we wszystkich aspektach życia, stała się jeszcze bardziej skuteczna.

Ze szkolenia można skorzystać za pośrednictwem dwóch firm, które polecam do współpracy:
- www.bartbo-szkolenia.pl
- www.dcb.com.pl

Do zobaczenia!