Po co wyznaczać cele?

Zbliżamy się do końca roku. Jest to zwyczajowy czas czynienia różnego rodzaju postanowień czy planów. Wydają się one być konieczne, aby na podstawie obranego kierunku odpowiednio dobrać metody i środki realizacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wyznaczać cele kliknij tutaj. We wpisie poznasz efektywne i sprawdzone sposoby.

Wyznaczenia celów jest ważnym elementem zarządzania czasem, a precyzyjniej zarządzania sobą w czasie. Co dzięki temu uzyskujemy?

Po pierwsze zdobywamy rozeznanie z zakresie przyszłych działań i priorytetów. Daje nam to możliwość choćby określenia potrzebnych zasobów do realizacji.
Mając wyznaczone cele i stworzony plan działania czujemy się pewniej - nasz mózg potrzebuje planu sekwencji do skutecznego działania.
Kolejną zaletą wyznaczania celów jest możliwość uporania się ze stresem  związanym z robieniem wszystkiego w ostatniej chwili, czy też konieczności robienia wielu rzeczy w tym samym czasie. Dobrze wyznaczając cele zyskujemy też więcej wolnego czasu, zaś konsekwencja w realizacji celów może nadać sens i kierunek życiu.

Znam osobiście osoby, które nie wyznaczają celów i nie planują - twierdzą przy tym, iż w działaniu spontanicznym (czytaj chaosie) czują się świetnie i efektywnie działają. Niestety obserwacja ich osiągnięć nie daje pozytywnych rezultatów. Marnują przy tym sporo swojej cennej energii.

Zatem miejmy w pamięci zasadę fail to plan = plan to fail.
Powodzenia w wyznaczaniu celów, ich realizacji i spełnianiu marzeń!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz